Ana1
Diyet Yiyecek Tarifleri

Diyet Puding Nasıl Yapılır

Diyet Puding Nasıl Yapılır

İstenmeyen kilolardan kurtulmak için diyet yapmak bazen zor olabilmektedir. Fazla kilolarından şikayet eden bireyler, seçtikleri yanlış diyet programlarından dolayı diyet programına sadık kalamayıp kısa sürede diyeti bırakmaktalar. Fakat diyet yapmaya başlayan kişilerde sonucun hüsran olmasına neden şey yalnızca yanlış seçilen diyet programı değildir. Sağlık bir yaşam için diyet yapan kişilerin, kendilerini hem ruhen hemde bedenen rahatlatmaları gerekmektedir. Diyet yapmaya başlamış olan kişileri dikkat etmesi gereken durumları maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz.

– Düzenli bir şekilde uyumaya dikkat edin. Bir uyku düzenine sahip olmak metabolizmanın doğru şekilde çalışması için gereklidir.

– Kesinlikle alkol ve sigara kullanmayın. Eğer kullanıyorsanız bir an önce bırakın.

– Güne kahvaltı ile başlayın. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı ihmal etmeyin.

– Yaşamınız boyunca stresten uzak durun.

– Mutlaka bol bol su için. Başka su olmak üzere sıvı tüketimi, vücut için oldukça gereklidir.

– Diyet programı dışına çıkmayın. Atıştırmalık besinleri hayatınızdan çıkarın.

– Protein ağırlıklı besinlerden tüketmeye özen gösterin.

– Yemek yerken yemekleri yavaş yavaş ve uzun süre çiğneyin. Az çiğneyip hemen yutmayın.

Diyet yapmakta olan bireylerin yaşamlarından dikkat etmeleri gereken konuları bu şekilde sıralayabiliriz. Diyet yapmak isteyen kişinin sevdiği besinler ve imkanlarına göre uzmanlar eşliğinde seçebileceği birçok diyet programı mevcuttur. Bunlardan biriside diyet pudingdir. Normalde şekerli besinlerin tüketilmesi; vücuda fazla miktarda şekerin alınmasından dolayı, fazla şekerlerin vücutta yağ olarak depolanmasına ve bu sebeple fazla kilo alınmasına neden olmaktadır. Fakat diyet pudingde yer alan 150 kalori, diğer tatlı besinlere nazaran oldukça düşük bir kalori değerine sahiptir. Bu nedenle diyet puding tüketerek, diyet programınızı yerine getirmekle birlikle şeker ihtiyacınızı da karşılamış olacaksınız. Peki diyet puding nasıl hazırlanır şimdi ona bir bakalım.

 Diyet Puding Tarifi

Diyet puding için gerekli malzemelerden bahsetmeden önce, bunun örnek bir kakaolu diyet puding olduğunu hatırlatmak isteriz.

 Kakaolu Diyet Puding İçin Gerekli Malzemeler

– Ortalama üç su bardağı yağsız diyet süt.

– Ortalama üç yemek kaşığı un.

– Üç yemek kaşığı kadar kadar mısır nişastası.

– İki yemek kaşığı kadar kakao.

– Diyet sıvı tatlandırıcı veya esmer şeker.

Kakaolu Diyet Puding Hazırlanışı

Tencerenin içerisine atılan un , nişasta ve kakao pürüsüz bir kıvama gelene kadar çırpılır. Daha sonra orta seviye ateşte kaynayıncaya kadar pişirilir. İstenilen miktarda tatlandırıcı eklenir. Son olarak ise karışım kasaye koyularak dolapta bir süre bekletilir. Kakaolu diyet puding artık servise hazırdır.

Diyet Pankek Nasıl Yapılır Tıklayınız…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu