Ana1
Ağız Ve Diş BakımıAna SayfaErkek

Diş Beyazlatma İpuçları Nelerdir?

Diş Beyazlatma İpuçları Nelerdir?

Gülümsemeyi güzelleştirme konusunda çok önemli bir role sahip olan dişlerin temiz, beyaz ve sağlıklı görünmesi çok önemlidir. Bu nedenle hemen hemen herkesin hayali hem sağlıklı hem de beyaz dişlere sahip olmaktır. Diş beyazlatma konusunda ise insanlar farklı yöntemler tercih ederek istedikleri bembeyaz dişlere ulaşamamanın sıkıntısını yaşamaktadır. Piyasada bu konuda satılan çok sayıda ürün bulunmaktadır. Doğru ürünler kullanılmaması nedeni ile dişlerin hassasiyetinde bozulmalar meydana gelmektedir. Genellikle medikal çözümler çok daha etkili olmaktadır. Doğal tedavi yöntemleri ile de doğal beyazlığa ulaşmak mümkündür. İnsanların en çok merak ettiği konular arasında da diş beyazlatma nasıl yapılır? yer almaktadır. Bu konuda da yapılabilecek yöntemlerin olmasının yanında bazı ip uçlarına da dikkat etmek gerekmektedir.

 

Diş Beyazlatma İçin Gerekli Olan İpuçları

 

-Dişlerin temiz olması çok önemlidir. Bu nedenle en az günde iki defa dişlerinize uygun olan diş macunu ve diş fırçası ile fırçalamanız gerekmektedir. Diş sağlığı ve diş temizliği için en temel kural olan diş fırçalamaya mutlaka uyulması gerekmektedir.
-Anti bakteriyel bir besin olması nedeni ile bol bol çilek tüketebilirsiniz.
-Süt, yoğurt ve peynir tüketerek dişlerinizi kalsiyum sayesinde daha da güçlü bir hale getirebilirsiniz.
-Tükürüğün dişleri parlatması ve dişlerin temizlenmesi için şekersiz sakız çiğnemek gerekmektedir.
-Dişlerin ömrünün uzaması için diş ipi kullanımı çok önemlidir.
-Limon ve sirke yardımı ile dişlerin ovulması daha sağlıklı dişler anlamına gelmemektedir.

 

Diş Beyazlatma İçin Doğal  Yöntemler

 

Karbonat kullanımı sayesinde asitli içecekler ve kötü diş fırçalama sonucunda oluşmuş olan lekelerin giderilmesinde etkili olmaktadır.

Her gün bir adet muz tüketmek dişlerin yapınışı koruduğu gibi beyazlatılması konusunda da etkili olmaktadır.

Son zamanlarda popülerlik kazanmış olan yöntemlerden birisi de dişleri beyazlatan yağların kullanımıdır. Zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı tercih edilerek hazırlanan karışımın dişlere sürülmesi ile beyazlatılması mümkündür.

Toksinlerin ağız içerisinde birikerek dişleri sarartması nedeni ile tuz kullanımı bu sorunu çözmede etkilidir. Tuzlu çözelti yapılarak ağız içerisinde çalkalanması dişlerin beyaz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Defneyaprağı ve portakal kabuğu da diş beyazlatma konusunda oldukça başarılıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu