Ana1
Cilt Bakım TavsiyeleriCilt Sorunları

Dermapen Yüze Uygulanırsa Problem Olur Mu?

Dermapen Yüze Uygulanırsa Problem Olur Mu?

Bildiğimiz gibi kadınlar güzel ve parlak yüze sahip olmak isterler ve bunun için de ya güzellik merkezlerinden ya da doğal bitkisel yollardan güzellik sırları arar dururlar.  Cildi güzel gösteren uygulamalardan biri de dermapen uygulamasıdır. Kök hücre ekstresi ile birlikte büyüme faktörlerini özel aletler yardımı ile cilt üzerine yapılan uygulamaya dermapen denilmektedir. Bir nevi cilt bakımı tekniğidir.  Bu uygulama cildin üst tabakası olarak bilinen epidermise hasar vermeden cilde derinden etki ederek, ciltte oluşan kusurları gidermek için yapılan uygulamadır.  Uygulama ile ciltte güvenli bir şekilde yenilenme meydana gelirken uygulamayı yaptıran da normal bir biçimde hayatına devam edebilir.  Dermapen uygulaması tek başına uygulandığı zaman peeling etkisi vermektedir ve oldukça kolay ve acısız bir uygulamadır. Güvenli ve başarılı bir uygulama olduğu için yüz, boyun, el çatlak, leke ve vücutta doku kaybı olan bölgelerde güvenle uygulanabilir.
 


Dermapen Uygulaması Hangi Cilt Sorunlarında Yapılır?

Dermapen uygulaması en çok cilt sarkıkları ve kırışıklıkları gibi cilt sorunlarında tercih edilmektedir. Hatta cilt çatlakları ve geniş gözenekleri tedavi etmek için de dermapen  ile cilt bakımı yapılmaktadır. Ciltte yara izleri, sivilce lekeleri ve akneler gibi olumsuzlara neden olan sorunların tedavisinde de  uygulanmasının yanı sıra   çoğu zaman saç dökülmesi tedavisinde dermapen uygulaması tercih edilmektedir.
 


Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

    


Güzellik sırları
olarak bilinen dermapen uygulaması kök hücre ekstresi ile birlikte büyüme faktörlerini özel aletler yardımı ile uygulanmaktadır.  Bu sayede ciltte yeni hücre oluşumu artar ve cildin alt tabakasında bulunan kollajen, hyalüronik asit, elastin fibrileri ve fibronekti üretimleri hızlanır.  Uygulama öncesine ciltteki makyaj temizlenir ve cilde dezenfekte  yapılara dermapen yapılacak bölgeye saf hyaluronik asit uygulanır ve   dermapen cihazını cilde dik ve hızlı bir şekilde girip çıkan mikro iğnelerle cildin üzerinde mikroskobik kanal açılarak, cilde iyileşme mekanizmaları uygulanır. Uygulaması .0,02 mm civarındaki iğneler ile 30-40 dakika da yapılmaktadır. Bu uygulama ile cildin ihtiyaç duyduğu elastikliği ve sıklığı için önemli olan elastik sentezi ile kollajen sağlanır.  dermapen uygulaması ile  kan dolaşımı da hızlanır. Cildi yatıştırmak için uygulama sonrası cilde petid maskesi uygulanır. Dermapen uygulaması 15-20 gün ya da ayda bir olmak üzere 5 seans da yapılmaktadır. Doktorun uyun görmesi ile sonra da arttırabilir ya da tekrarlanabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu