Ana1
Lokman Hekim Ürünler

Çörek Otu Yağı Mucizesi

Çörek Otu Yağı Mucizesi

Çörek Otu Yağı

Çörek otunun dışında çörek otu yağının da kişisel bakım konusunda birçok alanda faydası vardır. Son dönemlerde kullanımı popüler hale gelen çörek otu yağı, çok eski zamanlardan beri bilinen bir bitkidir.

Mısırlılar zamanında bile cilt bakımı için kullanılan çörek otu Hindistan’da yaygın bir şekilde yetiştirilmektedir. Hastalıklara fayda sağlaması hem kullanım hem de yetiştirme alanını artırmıştır. Birçok yerde siyah ya da kara tohum yağı diye geçen çörek otu yağının faydaları aşağıda anlatılmıştır.

Çörek Otu Yağının Etkileri

Kemik, Kas ve Eklem Ağrıları: Kişisel bakım için sağladığı faydaların yanında romatizma ve artrit ağrısını geçirmeye de yaramaktadır. Bu etkilerin sağlanabilmesi için gece yatmada önce ağrıyan bölgeye çörek otu yağı sürülmelidir.

Baş Ağrısı: Çörek otu yağının bir diğer faydası baş ağrılarınadır. Baş kısmı çörek otu yağı ile ovularak ovulur.

Vitamin ve Mineral etkisi: İçeriğinde birçok mineral barındıran Çörek otu yağı bu mineraller ile cilt bakımı konusunda etkilidir. Bunun yanında omega 3 ve omega 6 yağ asitlerini içeren çörek otu yağı tam bir vitamin deposudur.

Diğer Etkileri: Sindirim sistemini rahatlatır, kan basıncını düşürür, kolesterolü dengeler, bağışıklık sistemini güçlendirir, mide ağrısı ve mide bulantısına iyi gelir, öksürük ve bronşite iyi gelir, ateşi düşürmeye yardımcı olur, bağırsak kurtlarının düşmesine yardımcı olur, doğumdan sonra annenin sütünü artırır, stresi azaltır, cinsel gücü artırır, dolaşım sistemine fayda sağlar, yaraları iyileştirir, basuru geçirmeye yardımcı olur, dizanteriye karşı fayda sağlar, diş ağrılarını hafifletir.

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağının kullanım şekilleri farklılık gösterebilir. Genel olarak hastalıkları korumak amacı ile günde bir tatlı kaşığı içilerek kullanılan örek otu yağı, direk cilde sürülerek de kullanılabilir. Romatizma, kemik ağrıları ve sivilce gibi nedenler ile belirtilen bölgelere masaj yaparak sürülebilir.

Saçların gürleşerek parlamasını sağlayan çörek otu yağı, saçların tamamına masaj yaparak uygulanır ve sonrasında saçlar yıkanır. Bunların dışında çörek otu yağı kapsül olarak da kullanılabilmektedir. Birçok soruna fayda sağlayan çörek otu yağını evde sürekli bulundurmak birçok sorunun çözümünde kolaylık sağlar.

Başa dön tuşu