Ana1
Cilt Sorunları

Cinsellik Kaç Yaşında Biter?

Cinsellik Kaç Yaşında Biter?

Cinsellik günümüzde artık yaş ile ilgili değil farklı birçok etken kapsamında bitmekte ya da daha güçlü bir hale gelmektedir. Kendisine iyi bakan ve iyi beslenerek düzenli bir şekilde spor yapan, aynı zamanda ruhsal olarak stresten mümkün olduğunca uzak durup güler yüzlü, mutlu bir hayat sürmeye çalışan herkes için günümüzde artık 60, yaşlılık yaşı değil orta yaş olarak geçerli sayılmaktadır.

Yaşlılık ise 80’de başlamakta ve hatta uzman doktorların dediği üzere düzgün bir hayat ile birlikte 80 yaşında da cinsel hayatı devam ettirmek mümkündür. Toplum tarafından artık klasik bir hale gelmiş olan yaş kemale erdiği anda cinsellik de paralel olarak son bulur mantığı günümüzdeki farklı çareler ile artık tamamen deveden kalmış durumdadır. Doğru adımlar atıldığı zaman cinsellik bitişi gibi bir durum söz konusu olmaz ve yaşlılık dönemlerinde de cinsellik yaşanabilir.

Cinsellik Mümkün Olduğu Kadar Yaşanmalı

Özellikle evli çiftlerde zaman içerisinde gerçekleşen monoton hayat sadece yaşlılıkta değil, en çok da bebek olduğunda zamanın büyük bir çoğunluğu onu ayrıldığı zaman genç yaşlarda dahi cinsellik çok gerilere atılabilir. Fakat fiziksel açıdan elverdiği süre içerisinde cinsellikten emekli olmak, cinsellik bitişi gibi bir durum söz konusu değildir. Tabii bu sadece birleşme anlamında değil el ele dolaşma, güzel bir sevgi gösterme ya da bir öpücük de yine cinsellik içerisinde yer almaktadır.

Cinsellikte mesele artık yaş değil sadece sağlıklı bir beslenme ve spor yaparak güzel yaşam sürmektir. Bu gerçekleştiği takdirde 60 yaş artık ortada genç yaş olarak geçmekte ve yaşlılık ise 80’de başlamaktadır. Bu da cinselliğin mümkün olduğu kadar yaşama fırsatını günümüzde artık sunmaktadır.

Cinselliğin Önemi Kaybedilmemeli

Artık bir şehir efsanesi haline dönüşmüş olan cinselliğin yaş ile birlikte paralel olarak sona erdiği konusu günümüz çareleri ile birlikte uzmanların da dediği gibi kenara bırakılmalıdır. Kişi kendisine eğer iyi bakıyor ise kadınlarda en az 65 erkeklerde ise en az 70 yaşına kadar düzenli bir cinsel ilişki mümkündür. Üstelik artık cinsel isteksizlik problemleri de gelişen tıp ile birlikte büyük bir oranda yok olmuştur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu