Ana1
Ana SayfaCinsel SorunlarErkek

Cinsel Sorunlar İçin Bitkisel Kürler Nelerdir?

Cinsel Sorunlar İçin Bitkisel Kürler Nelerdir?

Erkekler ve kadınlar cinsel yaşamlarına büyük önem vermektedir. Beraberliğin ve evliliğin mutlu bir şekilde yürütülmesinin temelinde mutlu cinsel yaşam vardır. Çiftler arasında yaşanan cinsel sorunlar ilerledikçe cinsel yaşam mutsuz bir hale dönüşür. Bu durumda önlem almayan çiftler boşanma sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Eşlerini çok seven ve evliliğinin düzene girmesini isteyen kişilerin, cinsel yaşamlarındaki sorunların farkına varması ve tedavisi için doğal olan bitkisel kürler uygulaması sorunların çözümüne fayda sağlamaktadır. Uygulanacak olan kürlerdeki malzemelerin bitkisel olması nedeni ile herhangi bir yan etkisi olmamaktadır.

Erkeklerde cinsel iktidarsızlık, kadınlarda ise cinsel isteksizlik en çok görülen cinsel sorunlardandır. Her ikisinin de tedavisinde bitkisel kürler kullanılabilir. Bu sayede daha düzenli olan cinsel yaşam, daha mutlu beraberlikleri getirir.

Erkekler İçin Keçiboynuzu Kürü

Erkeklerde görülen cinsel iktidarsızlık nedeni ile birçok kür uygulanmaktadır. Ancak uzmanlara göre, bu kürler içerisinde en uzun süre etkili olan kür keçiboynuzu kürüdür. Herhangi bir yan etkisi olmayan keçiboynuzu kürü, iktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklerin önemli bir yardımcısı olmuştur.

Kürü kullanmadan önce şeker hastalığı olan kişilerin mutlaka doktora danışmaları gerekir. Çünkü keçiboynuzu şekerli bir besindir. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşanmam ası için önceden tedbir alınır.

Keçiboynuzu kürü uygulanırken sabırlı olunması önemlidir. İktidarsızlığa kesin olarak çözüm sağlanması için keçiboynuzundaki etken maddenin bir süre vücuda depolanması gerekir. Bu depolanma belirli seviyeye geldiğinde etkisi de başlayacaktır.

Bu kür için yarım litre su kaynatılmalıdır. Keçiboynuzu el yardımı ile ufak parçalara ayrılır ve kaynamış olan suyun içerisine eklenir. Ağzı kapanan tencere bu şekilde 4 dakika kadar kaynatılır. Kaynama işleminden sonra ocaktan alınarak 20 dakika kadar bekletilir. Daha sonra karışım süzülerek bir hafta boyunca her gün içilir. İlk haftadan sonra, 3 ay süresince yatmada önce bir bardak içilir.

Erkekler Bitkisel Kürler
Erkekler Bitkisel Kürler

Maddeler Şeklinde Sıralayacak Olursak

1) Erkeklerde en iyi cinsel uyarıcı aslında uyku. Erkeklere pek çok öneride bulunulmasına rağmen cinselliğin canlanması için en yararlı yol uyumak. Uyumak istemiyorsanız 10 dakikalık kısa bir şekerleme ya da ayaklarınızı 5-10 dakika yukarı kaldırarak dinlenmek enerji toplamanıza yardımcı olur.

2) Güneş ışığı ve temiz hava canlandırıcıdır. Yazın güneşli bölgelerde daha canlı olmanızın sırrı biraz da budur. Güneş ışığı hormonları harekete geçirir.

3) Güney’de özellikle Antakya’da çiftleşme dönemi öncesinde yaşlı veya kısır olan keçilerin çakşır otu bitkisinin köklerini yedikleri, ardında da yavruladıkları gözlemlenmiş. Bunun üzerine özellikle sperm sayısı az olan erkekler için çakşır kökü suyu geliştirilmiş.
Acı bir tadı olan bu su özel bir yöntemle elde ediliyor. Sadece keçilerde değil, insanlarda da erkeklik gücünü arttırıyor, sperm sayısını çoğaltmakta olumlu bir etki yapıyor.

4) Düzenli egzersiz ve kasları kuvvetlendirici hafif sporlar. Testosteron yani erkeklik hormonu düzeyini canlı tutacak her türlü bedensel aktivite erkek için yararlıdır.

5) Bu beşli karışım cinselliği kuvvetlendirir

 • Azgın teke otu (Epimedium Sagittatum)
 • Çoban çökerten otu (Tribulus Terrestis)
 • Amerikan Gingsengi (Panax Ginseng)
 • Japon eriği (Gingo Biloba)
 • Testere Palmiyesi (Savpalmetto)
Cinsel Bitki Kürleri
Cinsel Bitki Kürleri

İŞTE DOĞAL AFRODİZYAK TARİFİ
Bazen erkeklerde cinsel güçte düşme olabilir. Böyle durumlarda bedene enerji veren ve cinsel performansı arttıran doğal desteklerin yararı olabilir.

Malzemeler

 • 1 kilo saf, iyi kalite bal
 • 3 çorba kaşığı arı poleni
 • 250 gram toz zencefil
 • 100 gram dövülmüş kişniş
 • 50 gram dövülmüş kakule
 • 150 gram dövülmüş toz kırmızı ginseng
 • 100 gram ısırgan tohumu
 • 100 gram dövülmüş ya da toz haline getirilmiş keçi boynuzu
 • 2 gram safran
 • 2 çorba kaşığı kırmızı pul biberi öğütüp karıştırın.
Yapılışı: Tahta bir kaşıkla macun haline getirin. Güneş görmemesi için bir folyoya sarın. Sabah ve akşam 1 tatlı kaşığı dolusu tüketin. Çok ileri safhada olmayan sertleşme sorunlarında bu macun tarifi genelde işe yarar.

Faydaları: Tabii bu karışım doğal canlandırıcıdır ve doping etkisi yapar. Baldaki doğal şeker içeriğiyle ve yapısıyla güçlendiricidir. Safran çok özel bir cinsel uyarıcıdır. Zencefil, kişniş yorgunluğu alır ve cinsel organların dolaşımını destekler. Özellikle arı poleni hücre yenilenmesi ve sperm hücrelerinin desteklenmesi için çok yararlıdır. Baba olmayı düşünenler için de iyi bir uyarıcı, sperm miktarı ve kalitesini doğal yolla arttırıcıdır.

Andropozdaki erkeğin kurtarıcısı

1 litre suya, 2 poşet mate çayı, 1 tatlı kaşığı öğütülmüş kırmızı-kore ginsengi, 1 tatlı kaşığı zencefil, yarım tatlı kaşığı öğütülmüş meyan kökü katın. Bu karışımı kaynar suda 2-3 dakika fokurdatın.
Kaynayınca 3-4 dakika demlenmeye bırakın. Sonrasında sıcak olarak biraz esmer şeker katın ve gün içinde için. Yüksek tansiyonu olanların içmesini önermem.

Erkeklerde Cinsel hayatı hareketlendiren yiyecekler

Yulaf ezmesi: Sabah kahvaltınızla bir kahve fincanı kadar tüketin.

Ginseng: Özellikle kırmızı ginseng (Kore ginsengi) erkekler açısından daha yararlıdır. Cinsel açıdan uyarır, yorgunluğa iyi gelir, doğal testosterondur. Sperm miktarı ve sayısını artırır. Hap olarak alınabileceği gibi jelleri ve tozları da vardır. Ginseng genç ama beyni yorgun erkekler, yoğun çalışanlar için erkeklik hormonunu destekleyici doğal bir yardımcıdır.

Kırmızı pul biber: Yemeklerinizin üzerine az miktarda katabilirsiniz.

Fındık: Yoğun lif ve doymamış yağ asitlerine ek olarak içerdiği yoğun E vitamini sperm üretiminin artmasını sağlar, kolesterolün olumsuz etkilerine karşı korur. Günde bir küçük avuçtan fazla yemeyin.

Çikolata: Mutluluk hissi veren beyindeki kimyasal hormonların salgılanmasına yardımcı olur, cinsel gücü arttırır.

Kabak çekirdeği: İçerdiği yoğun çinko ve doymamış yağ asitleriyle erkekler için yararlıdır. Günde bir avuç ve tuzsuz olarak yenmesi yeterlidir.

Mesir macunu: Karışımın içerisindeki bitkiler cinsel gücü arttırır.

Zencefil: Tüm vücudu uyarır.

Roka: Cinsel gücü arttırır.

Antepfıstığı, fıstık, fındık, ceviz, badem, Hint fıstığı, incir: Cinsel arzuyu arttırır. İçeriğinde bulunan E vitamini cinsel organlara giden kan dolaşımını hızlandırarak seks dürtüsünü arttırır.

Avokado: İçeriğindeki antioksidanlar seks hormonlarının üretimini hızlandırır.

Keçi boynuzu: Günde 2 tane keçi boynuzu yemek cinsel isteği arttırır.

Sade yağ (tereyağın orta kısık ateşte yakmadan sürekli karıştırılarak köpüklerini alıp atarak hazırlanmış olan şekli.)

Kürler Cinsel Takviye
Kürler Cinsel Takviye

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik İçin Kür

Kadınlarda görülen cinsel sorunların başında cinsel isteksizlik gelmektedir. Bunun için bir bardak su kaynatılır ve içerisine civanperçemi ile yarım tatlı kaşığında anason atılır. Bu şekilde 4 dakika kadar demlenmesi beklendikten sonra ılımaya bırakılarak gece atmadan önce içilir.

1. Safran

Aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz bu bitki, baharat olarak da kullanılan safran çiçeğinin kurutulmuş yapraklarıdır. Bitki çayınıza, yemeğinize, salatanıza katacağınız bir tutam safran, cinsel isteğinizi arttırmaya yardımcı olur. Food Research International’da yayınlanan bir makalesinde John P. Melnyk, Massimo F. Marcone, safran bitkisinin en güçlü afrodizyaklardan biri olduğunu söylüyor.

2. Muskat

Bebek cevizi olarak da bildiğimiz muskat, baharatçılarda kolaylıkla bulabileceğiniz türde bir şifa. Yemeklere, tatlılara lezzet katmak için kullanılır, sakinleştirmek ve gazlarını gidermek için bebeklere de verilir. BMC Complemenetary & Alternative Medicine’de yayınlanan bir araştırma, muskat tüketmenin libidoyu artırıcı bir etkisi olacağını ıspatlıyor.

Karanfil

3.Karanfil

Çayınıza atın, çiğneyin, toz haline getirin, yağını kullanın… Nasıl olursa olsun, karanfil tüketmek de seks hayatınızı olumlu yönde etkiliyor. Asya ülkelerinde erkeklerin erken boşalma gibi sorunları önlemek için tükettiği karanfilin kadınlarda da güçlü bir afrodizyak etkisi yaptığı biliniyor.

4.Gül

Gülleri kim sevmez! Romantik ve mis kokulu güller sadece aşkınızı alevlendirmeye değil, kokusuyla sizi rahatlatarak cinsel isteğinizi artırmaya da yarar… Güllü kokular veya bitki çayı olarak demleyeceğiniz gül yaprakları, libidonuzun artmasına yardımcı olacak.

5. Tarçın

Kan şekerini dengeler, kan dolaşımını hızlandırır, neşelendirir, vücuttaki mikropları öldürür… İnsan bir ağaç kabuğundan başka ne isteyebilir ki! Ama tarçının faydaları düşündüğünüzden de fazla. Düzenli olarak tüketildiğinde afrodizyak etkisi de yapabiliyor.

6. Yasemin

Çok güçlü ve baş döndürücü bir kokuya sahip bu minik beyaz çiçekler, afrodizyak etkisi olan bitkiler arasında. Piyasada hazır bulunan yaseminli yeşil çaylardan tüketebilir, kuru yasemin yapraklarıyla kendi çayınızı hazırlayabilir ya da yasemin yağını aromaterapi yöntemleriyle (buğu, masaj vs.) kullanarak en güçlü afrodizyaklardan biri olan yaseminden faydalanabilirsiniz.

7. Arı ürünleri

Arı sütü, polen, propolis… Ve tabii ki bal! Çok eksi çağlardan beri enerji verdiği, bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve pek çok hastalığa tek başlarına iyi geldiği bilinen arı ürünleri, tabii ki cinsel isteksizliğe de birebir! Erkeklerde de benzer etkileri gösteren bal benzeri ürünler, düzenli olarak kullanıldığında kadınlarda da afrodizyak etki yapıyor.

8. Ashwagandha

Ashwagandha bitkisi ülkemizde pek bulunmasa da, çok etkili bir afrodizyak olduğu için bu listede olmazsa olmazdı. Gençleştiren, dinçleştiren, hastalıklara karşı koruyan Ashwagandha, cinsel isteği artırmada da etkili. Hindistan Ginsengi olarak bilinen bitki, toz ya da tentür halinde kullanılabiliyor.

9. Ginseng

Yine ülkemizde pek bulunmayan ama etkisi tüm dünyada bilinen bir bitki Ginseng. Bitkisinin köklerini çeşitli şekillerde kullanarak inanılmaz faydalar elde edebileceğiniz gibi, Ginseng kullanarak cinsel isteksizliğinize de son vermeniz mümkün.

10. Kakao

Bildiğimiz kakao! Bitter çikolatayı, kakao tozunu mutfağınızdan eksik etmeyin… Ya da belki de yatak odanızdan!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu