Ana1
Ana SayfaCinsel Sorunlar

Cinsel Performans Artırıcılar Zararlı Mı?

Cinsel Performans Artırıcılar Zararlı Mı?

Cinsel Performans Artırıcı

Cinsel hayat ile kalp – damar sağlığı birçok alanda kesişmektedir. Cinsel iktidarsızlıkların en önemli nedenlerinden biri kalp – damar hastalıklarıdır. Cinsel yaşama çok fazla önem verilmektedir ve cinsel birlikteliğin normalden çok daha etkili olması için bazı yöntemler uygulanmaktadır.

Cinsel güç bakımından kendisini yetersiz hisseden kişiler, cinsel performans arttırıcı ilaçlar ile bu yetersizliklerini yok etmeye çalışırlar. Ancak faydası olması için kullanılan bu ilaçların faydasından çok zararı vardır.

 

Birçok yan etkisi bulunan performans arttırıcı ilaçlar, kalp hastalıklarını tetikleyerek kişinin sağlığını ve canını riske atmaktadır. Bu nedenle içerikleri bilinmeden kullanılan bu ilaçların bırakılması önerilmektedir.

İktidarsızlık
İktidarsızlık

Cinsel Performans Artırıcı İlaçların Zararları

Cinsel Performans Artırıcı İlaçların birçok zararı yapılan testler ile kanıtlanmıştır. Kendini cinsel yönden zayıf hisseden kişilerin Cinsel Performans Artırıcı İlaçlar yerine doğal yöntemler tercih etmesi önerilir. Cinsel Performans Artırıcı İlaçların kişiye zararları şunlardır:

Kalp – Damar Hastalıkları

Cinsel gücün artırılması için kullanılan ilaçlar, genel anlamda kalp ile damar hastalıklarına neden olmaktadır. Bu konuda yapılan birçok araştırma da bunu göstermiştir. Cinsel Performans Artırıcı İlaçlar kişinin tansiyonunun yükselmesine neden olur. Bu da kanın daha hızlı pompalanmasına neden olmaktadır. Bunun da etkisi ile kalp – damar hastalıkları meydana gelir.

Cinsel İktidarsızlık

Cinsel Performans Artırıcılar İlaçlar sürekli bir şekilde kullanıldığı zaman cinsel gücü artırmamasının yanında cinsel iktidarsızlığa neden olmaktadır. Bu nedenle bu tür ilaçları kullanmayı isteyenlerin bir kere daha düşünmesi önerilir.

Damarların Genişlemesi

Birçok kişide Cinsel Performans Artırıcılar İlaçlar kullanması nedeni ile damarlarının genişlemesi sorunu meydana gelmektedir. Bu durum özellikle de kalp – damar hastalıklarını tetiklemektedir. Hatta kalp krizine bile neden olan bu durum ölüm ile sonuçlanabilmektedir.

Tansiyon Düşüklüğü

Kalp ilaçları kullanan kişilerin bir de Cinsel Performans Artırıcılar İlaçlar kullanması tansiyon düşüklüğüne neden olmaktadır. Bu durumda kişide göz kararması, baygınlık, baş dönmesi gibi sorunlar görülmektedir.

Kalp Krizi

Cinsel Performans Artırıcılar İlaçların en büyük zararı kalp krizi etkisidir. Özellikle de kalp hastalığı olan kişilerin Cinsel Performans Artırıcı İlaçlar kullanması kalp krizi riskini daha da artırmaktadır. Bu durumun ölümle sonuçlanması riskine karşılık Cinsel Performans Artırıcı İlaçların kullanılmaması önerilir.

Performans Artırıcılar
Performans Artırıcılar

 

Cinsel İsteksizlik İlişkide Nasıl Sorunlara Yol Açar?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu