Ana1
Cinsel Sorunlar

Cinsel İsteksizlik Boşanma Sebebi Olabilir Mi?

Cinsel İsteksizlik Boşanma Sebebi Olabilir Mi?

Cinsel Soğukluğun Çiftler Üzerinde Etkisi

Çağın vebası haline gelen cinsel isteksizlik sorunları gün geçtikçe hızla artış göstermeye devam ediyor. Globalleşen dünyayla birlikte hayatımızı teknolojinin de esir almasıyla birlikte cinsel yaşamlarımızda artık tehlike altına girmeye başladı. Yoğun iş temposu, internet bağımlığı, teknolojiyi sınır koymadan yaşamımıza almamız, stres, hamilelik, doğum sonrası sendromlar ve daha sayılabilecek pek çok nedenler cinsel sorunların başında gelmektedir.

Aslında bu saydıklarımız acaba birer neden mi yoksa bahane arayışlarımı bu iki çizginin ayrımını yapabilmek ve farkındalık da çok önemli bir husustur. Çiftler arasında yapılan en büyük yanlışlardan biri de açık açık konuşmak yerine susmayı tercih etmek oluyor. İçinden çıkılmaz bir hale dönüşmeye beklemeden eşinizle utanmadan sıkılmadan, cinselliğin de tıpkı uyumak, yemek yemek, dinlenmek gibi gayet doğal bir ihtiyaç olduğunu bilerek eşinizle samimi olarak her şeyi konuşabilmelisiniz.

Boşanma Sebebi
Boşanma Sebebi

Cinsel soğukluk mu duyuyorsunuz? cinsel hayatınız eskisi gibi değil mi? evet belkide beyninizi en çok kemiren soru; eşim beni cinsel yaşantımızda ki soğukluk ya da monotonluktan dolayı boşar mı sorusu oluyor. Cevap evet diyebiliriz çünkü unutmayın bunu hakimler de çok doğal karşılıyor ve biliyor musunuz bu geçerli bir boşanma nedeni sayılıyor.

O nedenle bir an önce silkelenin, utanmayı bir kenara bırakın ve eşinizle tüm cinsel sorunlarınızı, isteklerinizi, hayallerinizi konuşun. Unutmayın ki o sizin her şeyinizi paylaştığınız, sizi her halinizle gören, her halinizi bilen özel kişi. Aranızda artık benim özelim diye bir konu yok. “Ben”, “Sen” gibi tekilliğe de yer yok. Artık sizsiniz. İkiniz.

Cinsel Yaşamınızı Acilen Hareketlendirin

Cinsel problemlerinizi aranızda çözümleyemiyorsanız mutlaka bir uzmana ihtiyacınız var demektir. Bilinçli olan ve birbirini seven çiftler cinsel yaşamlarında ki sorunlarla baş etmesi gerektiğini bilirler ve durum boşanmaya varmadan çözümlerler.

Fakat maalesef günümüzde herkes bu kadar şanslı ve bilinçli olamayabiliyor. Ve çağımızda boşanmaların büyük bir yüzdelik oranı cinsel sorunlardan, isteksizlikten, cinsel soğukluktan kaynaklanıyor. O nedenle her şey için çok geç olmadan birbirinize şans tanıyarak ve zaman ayırarak cinsel sorunlarınızın mutlaka çözümü olduğunu sadece bunun için tetikleyici unsurlara ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu