Cinsel İstek Azalması Durumunda Yapılması Gerekenler

1
1437
cinsel istek azalması
cinsel istek azalması

Cinsellikten zevk almayı öğrenmek hem kadınlar hem de erkekler için çok önemlidir. Cinsel ilişkinizi partneriniz ile birlikte değerlendirmek ve neye ihtiyacınız olduğunu bilmek cinsel yaşamın sağlıklı olması için gereklidir. Hemen hemen herkesin hayatının bir döneminde cinsel istek azalması sorunu ile karşılaştığı görülmektedir. Cinsel işlev problemleri arasında yer alan cinsel istek azalması kadınlarda ve erkeklerde görülebilen bir sorundur. Cinsel sağlık için çok önemli olması nedeni ile bir an önce tedavi edilmesi çok önemlidir. Pek çok problemin önlenmesi adına erken tedavi uygulamalarının uzman hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Cinsel istek azalmasından kurtulmak için pek çok yapılması gereken yöntemler bulunmaktadır. Tüm bu yöntemlere başvurmadan önce cinsel istek azalmasının nedenlerine inilmesi ve gerekli değerlendirilmenin yapılması için doktordan randevu alınması gerekmektedir.

cinsel istek azalması
cinsel istek azalması

Cinsel İlişkiden Zevk Almak İçin Neler Yapılabilir?

Cinsel ilişki yaşama anlamında sorun yaşayanların sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşmak için mutlaka uzman desteği alması gerekmektedir. Mahremiyet duygusunun yüksek olması nedeni ile tedavi yollarını gizli olarak arayan bireyler farklı yollar tercih ederek sağlık sorunlarının daha çok artmasına neden olabilmektedir. Bu tür durumlardan uzak durmak için ve cinsel ilişkiden zevk almak için yapılması gerekenler aşağıda yer almaktadır.

  • Cinsel istek azalması durumuna neden olan uykusuzluk ve stres gibi durumlardan uzak durun
  • Testosteron hormonunun yeterli seviyede olup olmadığının kontrol ettirin.
  • Kadınların ya da erkeklerin doktor muayenesinden geçmesi şarttır.
  • Hem duygusal hem de tensel anlamda neye ihtiyacınız olduğunu partneriniz ile konuşun.
  • Cinsellik hakkında bol bol konuşun. Sevişirken nelerden hoşlandığınızı mutlaka söyleyin
  • Cinsel istek azalması yaşadığınızda cinsel içerikli kitap, dergi ya da videolara bakabilirsiniz.
  • Partneriniz ile birlikte cinsel terapi uygulamalarına katılın.
  • Farklı deneyimler yaşayın ve ön sevişme süresine önem verin.

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Günümüzde en çok yaşanan cinsel sorunlar arasında yer alan cinsel isteksizlik sorunundan kurtulmak için tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Hassas ve sevgi dolu yaklaşımlar ile cinsel ilişkiden daha fazla zevk alabilirsiniz. Bu nedenle partneriniz ile konuşmanız ve tedavi yöntemlerini denemeniz çok önemlidir. Cinsel hazzı etkileyebilecek sorunların araştırılması gerekmektedir.

1 Yorum

  1. […] Kadınlarda cinsel isteksizlik nasıl giderilmelidir? Cinsel sağlık merkezlerinde ve kadın doğum uzmanlarının yaptıkları araştırmalarda, özellikle kadınların bu konuda ruhsal problemlerinin ağır bastığı ortaya çıkmaktadır. Kendini hazır hissetmeme ve kendini partnerine teslim etme endişesi cinsel isteksizliklerin temelini oluşturmaktadır. Bunun yanında fiziksel rahatsızlıklar cinsel birleşimde acı hissinin duyulacağı korkusu bu gibi sorunları güçlendirmektedir. Bu gibi durumları en iyi açıklayan durumlar cinsel istek bozuklukları olarak açıklanmaktadır. Bu durum kadınların cinselliği başlatma ya da partneri tarafından yapılan uyarılara cevap verebilecek ruh halinin canlanmaması olarak açıklanmaktadır. […]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz