Ana1
Cilt Bakım Tavsiyeleri

Cilt Tipi Analizi

Cilt tipi analizi ile güzel bir cilde sahip olmanın anahtarı olan sağlıklı bir yaşam sürdürmek biz bayanlar için kaçınılmazdır, ama dokunmak ve bakmak için çok çekici bir cildin gerçek sırrı kesin olarak cilt tipinizi bilmek ve ona uygun bakım uygulamaktır. Pek çok insan ciltlerine yanlış ürünler uygulamaktadırlar; ciltlerin durumunu iyileştirecekleri yerde gerekte onu daha da kötü bir hale getirmektedirler.

Gelin şimdi cilt tipi analizi ile cilt tipinizi belirleyelim.

Cilt Tipleri

YAĞLI CİLT

Çalışan yağ bezleri bu tür cildin gözeneklerini genişletir. Burunda ce çenede gözeneklere gömülü ufak yağ noktaları görülür. Yüz çevresi kurudur. Bu tür ciltlere sıkça rastlanır.

Devamını Oku…

KARMA CİLT

Eğer cildimizin T bölgesi dediğimiz alın, burun ve ene uzantısı yağlı yanak kuru ise karma cilt tipine sahipsiniz demektir. Bu ciltlerin bakımı zordur.

Devamını Oku…

KURU CİLT

Kuru ciltlerde gözenekler küçüktür. Kuru cilt ince bir üst deriye sahiptir. Yağ salgısı normalin altında olduğundan görünümü mattır. Nem oranı çok düşük cilt daima gergindir. Daha az gözenek olan bölgelerde çatlayan alanlar bulunabilir. Yanaklardaki deri incedir.

Devamını Oku…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu