Ana1
Cilt Sorunları

Cilt Kırışıklıkları

Cilt Kırışıklıkları

 

Cilt, vücutta en geniş, aynı zamanda da güzelliğin dışa vurulduğu önemli bir organımızdır. Üstte bulunan tabaka koruyucu tabaka olarak bilinir, aslında vücudumuzun su ve ısı kaybını kontrol eder. Kullandığımız kozmetik kremler daha fazla bu tabakaya etkilidir. Altta bulunan tabakada bulunan lifler ve çeşitli maddeler zaman içinde azalır. Elastik lifler yapısal olarak bozulur. Biz yüzümüzü hareket ettirdikçe çizgi ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bizim için cildin yaşlanmasının geciktirilmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus güneşten korunmadır. Biliyoruz ki güneş ışınlarına aşırı maruz kalma veya solaryuma sıkça girilmesi foto yaşlanma olarak adlandırdığımız, kuru, lekeli, canlılığını yitirmiş, kırışıklara sahip bir cilt görünümüne nedendir. Güneş ışınları cildimizi kurutur, orta derideki yapıya zarar verir. Kanserojen madde de bulundurmaktadır.

Cilt Kırışıklıkları Engellenebilir mi?

Kremler yararlı maddeler de içerse, farklı yapıda da olsa, sadece cildin yüzeyinde etkilidir. Cildin alt tabakalarına gerektiği kadar geçemezler. Bu yüzden hiçbir krem bu durumu onaramaz. Sadece cildin su kaybını azaltıp deriye yumuşak ve esnek bir görünüm kazandırır.

Cilt Kırışıklıkları İçin Ne Yapılması Gerekiyor?

Cildimizin nemlendirilmesi, cildimizdeki bazı rahatsızlıkların geçirilmesi ve güneşten koruma amacıyla dışarıdan kozmetik ya da tıbbi ürünler kullanırken, ciltteki kırışıklıklar ve
yaşlanma göstergeleri için de daha etkili yöntemlere başvurmalıyız. Alnımız, göz çevremiz, kaş çatma çizgilerimiz, dudak üstü ve gülme çizgilerimiz, çeşitli estetik yöntemleri ile ve dolgu maddeleri ile geçirilebilir

Cilt Bakımı Çok Önemli

Cilt bakımı çok önemlidir. Bunun nedeni zamanında doğru ve uygun cilt bakımlarını yaparsanız eğer, ilerde cilt sıkıntıları yaşamazsınız. Gelecekte kırışıklıklarınızı önlemek için kesinlikle sağlıklı bir cilde sahip olmanız gerekmektedir. Her sabah uyandığınızda bir nemlendirici losyon ve cilt temizleyiciyle cildinizi temizlemelisiniz. Geceleri yatmadan önce makyajınızı temizledikten sonra nemlendirici kullanmalısınız.

Cilt Lekeleri Yazımız için Tıklayınız…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu