Ana1
Cilt Sorunları

Çift Terapileri Cinsellik Sorunlarını Çözer Mi?

Çift Terapileri Cinsellik Sorunlarını Çözer Mi?

Günümüzde her çifti belirli zamanlarda cinsel anlamda bir takım sorunlar yaşayabiliyor. Hayatın içerisinde birçok farklı etki buna sebep olurken çiftler bu konuda yardım isteyebiliyor. Psikoterapi adı altında geçen çift terapisi de özellikle iş birliği ve uyum sağlanması konusu karşılıklı olarak en doğru iletişimin sağlanması adına cinsel anlamda en doğru çözümleri sunma şansını vermektedir.

Özellikle yaşanan cinsel problem zaman içerisinde evliliğin bütününe yayılmaktadır ve geri dönüşü olmayan durumlara da getirebilmektedir. O yüzden uzman bir terapist bünyesinde çiftlerin karşılıklı olarak terapi almaları ve en doğru iletişimi yakalamaları büyük bir önem taşımaktadır. Çift terapisi genel tabiriyle birbirlerine zıt düşmüş ve iki ayrı düşünce içerisine girmiş olan çiftlerin ortak bir noktada buluşmaları adına yapılan terapi yöntemidir. Burada odak nokta kişilerin karakterleri değil buluşmaları gereken ortak düşünce yapısıdır.

Çiftleri Birbirini Daha İyi Tanıması Adına Cinsel Terapi Yöntemi

Yapılan terapi ile cinsel sorunlar konusunda çiftlerin tüm problemleri ortak bir iletişim kapsamında gün yüzüne çıkarılıyor ve onlara problem çözme becerileri kazandırılıyor. Bu sayede bir yapı inşa eder gibi her defasında meydana gelen sorunlar karşılıklı olarak gerçekleştirilen iletişim kapsamında en doğru çözümler çiftler arasında bulunabiliyor ve kötü durum ortadan kaldırılabiliyor.

Özellikle çiftler bu terapi kapsamında birbirlerine saygı duymaları ve bir birey olduklarının farkına var biliyorlar. Bu da karşılıklı alanlarına müdahale etmemeleri gerektiği ve birbirlerini oldukları gibi kabul etmeleri kapsamında en iyi uzlaşmayı sağlamalarına olanak tanıyor

Çift Terapisinde Herkes Faydalanabilir

Evli ya da nişanlı da ve hatta sevgili dahi olunsa da cinsel terapi konusunda çiftler destek alabilir ve aralarındaki olumsuzluklara bir çözüm bulabilir. Özellikle gerçekleştirilen ortak terapi kapsamında kadın ve erkek bir araya getirilerek ileriki zamanlarda da yine meydana gelebilecek problemler karşısında çözüme bir çare bularak onu yeniden yapılandırmaları adına yardım sunulmaktadır.

Yani cinsel terapi konusunda anlık bir çözüm değil ileriki zamanlarda da problemleri çiftlerin kendilerini çözmeleri adına onları bilgiler verilmektedir. Özellikle günümüzde uzun süreli ilişkilerde yaşanan monotonluklar ve çiftlerin birbirlerini anlamamaları ile cinsel ilişki büyük bir sekteye uğrar ve zaman içerisinde ayrılıklar dahi ortaya çıkabilir. Bu tür durumlara ulaşmadan mutlaka cinsel terapi konusunda uzman bir destek alınmalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu