Ana1
Saç Bakım ÜrünleriSaç Problemleri

Çabuk Kırılan Saçlara Argan Yağı Mucizesi

Çabuk Kırılan Saçlara Argan Yağı Mucizesi

Özellikle kuru bir yapıya sahip olan saçların en büyük sorunu sağlarda yeteri kadar nem bulunmamasıdır. Bu neden ile kuru saçlarda sıkça kırılmalar gözlenmektedir. Kırık saçlar oldukça bakımsız bir görüntüye sebep olduğu için pek çok kişi bu problemin çözümünü aramaktadır.

Saç Bakımına Dikkat Edin

Kırık saçlar için sürekli özel bir bakım gerektirir. Özellikle doğal yağlar kullanılarak saç bakımı yapılabilir. Saçlara olan olumlu etkisi pek çok kişi tarafından bilinen argan yağı saç problemlerinde fazlası ile etkilidir. Kırık saç uçlarına uygulandığında saçların doğal nem dengesini korumaya yardımcı olacaktır.

Sıvı altın olarak da bilinen argan yağı sadece saçlardaki kırıkların yok edilmesinde değil aynı zamanda da saçların parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Saçlarda kırılma genellikle aşırı fön ya da maşa uygulamaları sebebi ile gerçekleşmektedir.

Saç bakımı uygulandığı dönemlerde bir süre bu tür uygulamalardan uzak durmakta yarar bulunuyor. Argan yağı ile saç bakımı yaptığınız dönemlerde saçlarınızın kendiliğinden kurumasına izin verin böylece argan yağının mucizevi etkisini daha hızlı bir biçimde göreceksiniz.

Argan Yağı
Argan Yağı

Doğru Uygulama Önemli

Argan yağı ile bakım yapılırken doğru bir uygulamada alınan verimi ikiye katlayacaktır. Argan yağı bakımı banyodan önce yapılabileceği gibi banyodan sonra da yapılabilir. Banyodan önce yapılacak ise birkaç damla argan yağı avuç içinde bir miktar ısıtılarak önce saç uçlarına uygulanır. Sonrasında ise elde kalan yağ da saç köklerine uygulanır. Birkaç damla argan yeterli gelmezse aynı işlem bir kez daha yapılabilir. Saçlar bu şekilde en az yarım saat bekletilmelidir.

Banyodan sonra yapılacak olan bakım genellikle saça parlaklık kazandırmak içindir. Bu neden il sadece fırçanın ya da tarağın üzerine çok az bir miktarda argan yağı damlatmak gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise saçların nemli olmasıdır. Banyodan çıktıktan sonra saçlardaki suyun havlu yardımı ile yeterince alınmış olmasına özen göstermekte yarar bulunuyor. Böylece nemli saç argan yağlı tarak ile taranır. Sonrasında ise saçlar fön yardımı olmaksızın kurutulur. Bu işlemi haftada bir kez yapmak saçların kırılmasını ve yıpranmasını engelleyecektir. Ayrıca saçları güçlendirecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu