Ana1
Saç Şekilleri

Brezilya Fönünün Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Brezilya Fönünün Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Kadınlar tarafından yoğun ilgi gören Brezilya fönü son zamanların en çok tercih edilen uygulamaları arasındadır. Saçlara yaptırılan bu işlem sayesinde bakımlı bir görünüme kavuşmak mümkündür. Kıvırcık ve dalgalı saçlarının görünümünden sıkılanlar için

Brezilya fönü çok etkili bir uygulama olmaktadır. Kıvırcık ve dalgalı saçların şekil verme konusunda zorluklar olması nedeni ile Brezilya fönü saatlerce uğraşma sorununa çözüm olmaktadır. Saçların uzun süre düz ve parlak olmasını sağlayan bu uygulama için Brezilya fönü kalıcı mı sorusu da sık sık sorulmaktadır.

Bu uygulama sayesinde saçlara keratin takviyesi yapılmaktadır. Yoğun keratin uygulaması sayesinde de yapılan fön kalıcı olma özelliğini korumaktadır. Yıpranan saçların onarılması konusunda da oldukça etkili olan bir yöntemdir.

Brezilya fönünün etkisi ne kadar sürer?

Brezilya fönü uygulamasının uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Daha önce yapmış olduğu uygulamalardan olumlu sonuçlar almış olan tecrübeli kişilerin yapmış olduğu Brezilya fönü uygulamasından uzun soluklu olarak verim almak mümkündür.

Güzellik salonlarında  2 ya da 3 saat süren bir işlem olması nedeni ile profesyonel ellere bu uygulamanın bırakılması gerekmektedir. Saç tipinin özelliği ve fön uygulamasında kullanılan malzemenin kalitesi Brezilya fönünün kalıcılık oranını etkilemektedir.

Brezilya fönü uygulaması sonrasında saça gereken özeni göstermek fönün daha uzun süre kullanılmasını sağlamak demektir. Dalgalı saç yapısına sahip olan kadınlar bu uygulamayı 6 aya kadar kullanabilirken kıvırcık saçlı kadınlar 4 ay kadar kullanabilmektedir. Brezilya fönünün etkisini yok edecek olan perma, saç boyatma, saçları çok sıkı olarak bağlama gibi durumlardan da kaçınmak gerekmektedir.

Brezilya fönünün kalıcı olması için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Brezilya fön uygulamasının yapılmasının ardından kalıcılığının sağlanması da çok önemli olmaktadır. Bu nedenle uzun süre kalıcı olabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Kalıcı fön uygulamasının ardından 3 gün içinde saçların yıkanmaması gerekmektedir. Saçların sıkı bir şekilde toplanmaması ve serbest olarak  bırakılması önemlidir.

Ayrıca yoğun terlemeye maruz kalmamak adına ağır aktivitelerden uzak durulması gerekmektedir. Güzellik uzmanının önermiş olduğu şampuan ve saç kreminin kullanılması doğru olmaktadır. Saçların yıkanmasının ardından kurutma makinesi ile kurutulması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu