Ana1
Saç Şekilleri

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Son yıllarda dünya genelinde ciddi bir biçimde talep gören Brezilya fönü saçlara oldukça şık ve zarif bir hava kazandırır. Peki, bu denli talep gören Brezilya fönü nasıl yapılır?
Özellikle saçlarında yoğun dalga olan ve bu durumdan memnun olmayan kadınlar tarafından talep görmektedir.

Brezilya Fönü Saçı Yıpratır mı?

Brezilya fönü uygulaması esnasında kadınların saçlarına yoğun bir biçimde keratin işlemi uygulanır. Bu uygulama özellikle yoğun kıvırcık olan saçların düz bir hale gelmesinde oldukça etkilidir. Ayrıca keratin uygulaması saçların daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

Görüldüğü gibi işlem öncesinde saça uygulanan keratin saçın ihtiyaç duyduğu nem dengesini kazandırır ve kökten uca bir bakım sağlar. Yani sanılanın aksine saçlarda yıpranma değil saçlarda canlılık söz konusu olur.

Brezilya fönü için öncelikle saça keratin işlemi için arındırıcı bir şampuan yardımı ile dikkatlice temizlenir. Bu işlemden sonra saçlar hafif nemli kalacak biçimde kurutulur.

Böylece saç keratin uygulaması için artık hazırlanmıştır. Saçlara keratin uygulanırken oldukça dikkat edilmesi gerekir.  Keratinin saç diplerine değmediğine emin olmalısınız. Tüm saça uygulanan keratin 5 – 6 dakika kadar saçta bekletilmelidir. Süre sonunda ise orta sıcaklıktaki bir fön cihazı ile saçlar kurutulmalıdır.

Bu noktadan sonra artık düzleştirici maşa devreye girmektedir. 200 derecede olan bir maşa yardımı ile saçlara düz şekil verilir. Düzleştirme işlemi esnasında saçlar küçük parçalara ayrılmalıdır.

Brezilya Fönü
Brezilya Fönü

Brezilya Fönü Saçta Ne Kadar Kalır?

Uygulanan işlemler sonrasında saçlar her gün düzleştirilmelidir. Ayrıca saçlar 3.günün sonunda artık yıkanabilir. Fakat uzun süreli bir kullanım istiyorsanız saçları mutlaka sülfat içermeyen bir şampuan ile yıkamakta yarar bulunuyor.

İyi bir uzman tarafından yapılmış olan Brezilya fönü yaklaşık olarak 6 aya kadar kullanılabilir. Böylece hacimli ve canlı saçlar 6 ay herhangi bir işleme maruz kalmadan kullanılabilir. Bu işlemden sonra saçlar ciddi bir fön ya da düzleştiriciye ihtiyaç duymayacağı için saçlar da bu süre içerisinde dinlendirilmiş olacaktır.

Eğer ki saçlarınıza iyi bakar ve deneyimli kişiler ile çalışırsanız ekstra bir işlem yapmaya gerek kalmadan 6 ay boyunca parlak ve canlı bir saça sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu