Ana1
Saç Renkleri ve BoyalarıSaç Şekilleri

Boyalı Saça Perma Yapılır Mı?

Bu yazımda en çok sorulan Boyalı Saça Perma Yapılır Mı? konusunu açıkladım.

Boyalı saça perma yapılır mı ?

 

Boyalı Saça Perma Yapılır Mı? sorusunu Düz ve sönük saçlardan sıkılan bayanların en çok tercih ettikleri seçeneklerden biri de perma olması ve. Perma sayesinde hem eğlenceli hem de hareketli saçlara sahip olunması tercihleri bu yönde artırdı.

Uzun süre tatile çıkacak olan kişiler ya da saçı ile uzun süre ilgilenemeyecek olan kişiler için en ideal modellerdendir. Çünkü modeli bozulmadan uzun süre kullanım imkânı sunmaktadır.

Saçların uzun süre dalgalı kalmasını sağlamak için uygulanan işleme perma denilmektedir. Saçların yapısı, inceliği, kıvırcıklığı ve kalınlığı permanın kalıcı olması için önemlidir.

Hafif dalgalı ve kalın telli olan saçlara uygulanan perma daha kalıcı olmaktadır. İnce telli saçlarda ise permanın kalıcılığı daha azdır.

Nemli ve yağlı olan saçlarda uygulanan perma çok kalıcı olmamaktadır. Bunun aksine kuru saçlarda ise uzun süre kullanılabilmektedir. Bayanların en merak ettiği konulardan biri de boyalı saça perma yapılır mı Sorusudur. Saçlarını istedikleri renge boyatmış olan kişiler, perma işleminden çekinmektedir. Aşağıda bu konu ile ilgili bilgiler verilmiştir.

perma
boyalı saça perma yapılır mı

BOYALI SAÇA PERMA UYGULAMASI

Boyalı saça perma yapılır mı ?

Perma dalgası ile maşa dalgası birbirinden çok farklıdır. Perma işleminde oluşan dalga, saçın kendi doğal dalgası gibi durur. Maşa dalgası ise daha simetrik ve daha düzenlidir ancak permanın dalgası daha karışıktır ve simetrik değildir.

Gerçekten bunu isteyen kişilerin perma yaptırmalarını ve su dalgası görünümünü saç ne kadar yıpranmış ne kadar süre bakımsız kalmış ise saçlara kimyasal müdahalenin o kadar çok olacağını permanın saç için uygulanmadan düşünmek gerek.

Boyalı saçlara perma yaptırmak isteyen kişilerin sayısı çok fazladır. Kalın telli saçlar ve boyalı saçlara perma yapılıp yapılamayacağı konusunda tereddüt yaşamaktadırlar.

Boyalı saçlara perma işlemi yaptırmak mümkündür. Ancak bu işlemden sonra saçlara bakım kremleri uygulamak ve düzenli olarak ve 1 ay sonra saçlara bakım yapmak gerekir.

Aksi takdirde saçlar yıpranmaktadır. Her banyodan sonra saçlara jöle veya köpük jöle sürülmesi gerekir. Yumuşak jöleler yerine daha sert jölelerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Eğer saçlara herhangi bir şekillendirici sürülmez ise permaların dalgası tiftik şeklinde olacaktır. Bu da hiç hoş bir görüntü ortaya çıkarmaz. düz saçlara İri dalga permalar daha kullanışlıdır.

Vücudun diğer kısımları nasıl bakıma ve besine ihtiyaç duyuyor ise saçlar da düzenli olarak bakım istemektedir. Bu nedenle özellikle boyalı ve permalı saçların bakımları aksatılmamalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu