Ana1
Saç ProblemleriSaç Renkleri ve Boyaları

Boyaların Kalıcı Olması İçin Neler Yapılmalıdır?

Boyaların Kalıcı Olması İçin Neler Yapılmalıdır?

   Saç Boyasının Avantajları Nelerdir?

Kadınlar bazı dönemlerde saçlarında değişiklik yapmaktadır. Bazen beyazları gizleyen tarzıyla bazen de kusursuz saçlara sahip olmak için saç boyası kullanmaktadır. Saç boyalarının farklı renklerde olması bayanların beğenisine göre alınmaktadır.

Favori olan saç renkleri arasında koyu kestane, kızıl, karamel gibi daha pek çok renk bulunmaktadır. Boyaların saça zarar vermesi söz konusu olmadığı gibi içeriğindeki boya sayesinde saç daha parlak ve canlı bir görünümde olmaktadır. Saç rengini açıcı ürünlerin zarar verdiği düşünülürse doğal olan boyaları kullanmak daha yerinde bir karardır.  


Saç Boyasının Kalıcı Olması

Saçı boyatmadan önce ilk olarak saçların bakımı yapılması saçlardaki boyanın daha kalıcı olmasına işarettir. Saçın boyanması sonrasında yıkanmaması saçın boyasında kalıcılığın artmasını sağlamaktadır. Boyalı saçlar için üretilen şampuan ve saç kremlerini almak her zaman işe yaramaktadır. Boya sonrasında hemen saçı yıkamak akmasına sebep olmaktadır.

Saç diplerine boyanın iyice yerleşmesi için zaman tanımanız gerekmektedir. Saç tiplerine ve uzunluğuna göre boyama süresi de değişmektedir. Kalın telli saçlarda daha uzun süre boyama işlemi gerçekleştiği gibi ince telli olanlar daha çabuk boyayı almaktadır. Boya öncesinde saç kesimi ve bakımı yapılması en önemli ayrıntılardan biridir. Uzun süreli ve kalıcı olmasını istiyorsanız boyandıktan 10 gün sonra yıkamanız boyanın daha çabuk tutmasını sağlamaktadır.  

Saç Bakımı
Saç Bakımı


Sağlıklı Saçlar Ve Saç Bakımının Önemi!

Saç dış görünüm için önemli olduğu için saç sağlığı ve yapısı için bakım yapmak gerekmektedir. Saçların parlak ve dolgun görünmesi özellikle bayanların dikkat ettiği konulardan biridir. Güzel görünmek her zaman özgüveni olan kadınlarda daha çok görülmektedir.

Saç bakımı yapmak için öncelikle saçınıza uygun seçim yapmanız şarttır. Kullandığımız ürünler saç sağlığı için oldukça önemlidir. Saç diplerine masaj yaparak kullanılan yağlar, maskeler saçlar için oldukça önemlidir. Her zaman doğru uygulama yapılması bakımın gerçekleşmesi için büyük önem taşımaktadır. Erkeklerde görüldüğü gibi bayanlarda da saç dökülme sorunları yaşanmaktadır. Koparak dökülme saçların azalması pek çok soruyu da beraberinde getirmektedir. Bakım yapılarak problemlerin ortadan kalkması güvenilir marka olan ürünler kullanılması uzmanlar tarafından önerilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu