Ana1
Erkek

Blazer Ceketle Yapılabilecek Kombinler Nelerdir?

Blazer Ceketle Yapılabilecek Kombinler Nelerdir?

Balıkçı yaka triko kazak ve blazer ceket şıklığı, her devirde en şahane görüntüsünü vermektedir. Erkek moda kataloglarıyla konsept oluştururken, fiziksel ölçü ve özellikler önem kazanmaktadır. Blazer ceket, ilkbahar aylarında V yaka spor bir tişörtle hoş bir kombinasyon sunarken, kış ve sonbahar aylarında balıkçı yakalarla en seksi duruşunu sunmaktadır. Renklerin ve dokuların uyumu çok önemlidir. Blazer ceket kombini yaparken, fiziksel özelliklere, kumaş kombinine ve renk seçimine dikkat ederek tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Blazer Ceket- Kazak Seçimi

Erkek ceket kullanım kılavuzu oluşturulmalı ve içine kalın yün kazakların giyilmeyeceği yazılmalıdır. Tasarımcıların konseptlerinde vurguladığı tam bu noktadır. Blazer ceket içine giyilen boğazlı kazaklar, mümkün olduğunca akışkan olmalıdır. Merserize yahut triko dokumalı, bedeni saran, göğüs kaslarını ön plana çıkaran fakat kol boyu kısa olmayan kazaklar tercih edilmelidir. Boğazlı triko kazaklar, blazer ceket kombini sağladığında gayet şık ve karakteristik bir form sunmaktadır. Kazağın yaka kısmına dikkat edilerek alınmalı, 3 tur katlanan kazaklar, kalın dokumalı kumaşlarla konsept edilmelidir. Balıkçı yaka, 2 kez katlanan formlarında ince kumaşlı blazer ceketlerle giyilmelidir. Beyaz tişört seksi bir görünüm verse de, sezonda beyaz kazak tercih edilmemeli ekru- bebek mavisi- sütlü kahve tonlarıyla kombin sağlanmalıdır. Ekose ceketlerden ziyade, düz, kendinden desenli dokumalar tercih edilmelidir. 2018 sonbahar/ kış konseptinde arma ve işlemeli ceketler ön planda tutulmuş, sade renklere kırmızı- hardal işlemeler dizayn edilmiştir.

Kısa Paça Patalonlar
Kısa Paça Patalonlar

Blazer Ceket- Pantolon Seçimi

Her ne kadar bu sezon kısa paçalı erkek pantolonları ön planda olsa da, o boşluğu şık çizmelerle doldurarak, bütünsellik sunabilirsiniz. Erkek modası, çok dar erkek pantolonlardan, feminen tarzdan bu sene biraz daha kaçınılarak, erkeksi hatlar ön plana çıkarılmıştır. Renk kombinasyonu ve kumaşların doku uyumuna dikkat ederek seçim yapmalısınız. Boru paça ve balık ağzı paçaları tercih edebilirsiniz. Uzun ve düz paça kombin yapıyorsanız, pantolonun akışkan duruşu için paçalarını balık-ağzı formunda yaptırabilirsiniz. Özellikle şık davetler ve toplantılar için, toplanma, yığılma olmaması, daha kaliteli bir duruş sunmanızı sağları. Bebek mavisi, özellikle esmer erkeklere en çok yakışan renklerdendir. Füme/ kırçıllı pantolon ve siyah kadife bir blazer ile karşı konulamaz bir seksiliğe bürünebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu