Ana1
Günlük MakyajMakyaj ÇeşitleriMakyaj Malzemelerinin Kullanımı

Bb Kremler Günlük Makyajın Kurtarıcısı Durumunda

Bb Kremler Günlük Makyajın Kurtarıcısı Durumunda

Cildin rengini ayarlamaya yarayan ve makyaj yapmak için vakti olmayanlara yardım eden BB krem nedir ve nasıl kullanılır sorularına yanıt için bu yazı hazırlanmıştır. BB kremler, makyaj yapılmak istendiğinde baz olarak kullanılmaktadır. Son dönemlerde çok fazla ilgi gören BB krem, cildin renk tonunu ayarlayarak pürüzsüz bir görüntü sağlamaktadır. Cildi çevresel etkilere karşı koruyan BB krem, yaşlanma karşıtı özelliği olan bir üründür.

BB Krem
BB Krem

Cildin yağ dengesini koruyan BB krem, ciltteki parlamaları da engellemektedir. Makyaj öncesi uygulanan BB krem, fondötenin daha kalıcı olmasını sağlar. Renkli nemlendiricilerden daha işlevsel olan BB krem, uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Artık hem cildi nemlendirebilen hem de ciltte meydana gelen lekeleri gizleyen bir krem vardır. BB krem kullanılarak akne izleri, sivilce izleri, güneş ışınlarının oluşturduğu lekeler ve siyah noktalar kolayca kapatılmaktadır.

Güzelliğe gölge düşüren izler BB krem ile ortadan kalkmaktadır. Bu nedenle BB krem herkesin en çok tercih ettiği makyaj ürünü olmaktadır. Hem koyu hem de açık olarak 2 farklı renk seçeneği bulunan BB krem, ilk bakıldığında fondöten gibi görülmektedir. Ancak cildi güneş ışınlarına ve çevresel etkilere karşı koruyan BB krem, yaşlanmaya karşı etkilidir ve sivilceleri iyileştirici bir özelliği bulunmaktadır.

Normal fondötenler cilt yüzeyinde kalın katmanlar oluştursa da, BB krem cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. İçeriğinde bulunan nemlendirici özelliği sayesinde cilde kolay bir şekilde uygulanırken cilt yüzeyine pürüzsüz bir şekilde yayılmaktadır.

BB Krem Nasıl Kullanılır?

BB krem öncesinde cildin güzel bir şekilde yıkanması ve temizlenmesi gereklidir. Bunun için cilt yıkanıp kurulandıktan sonra tonik yardımı ile cilt arındırılır. Daha sonra BB kremi uygulama aşamasına geçilir.

BB kremi uygulamak için fırçaya ya da süngere gerek yoktur. BB krem ince bir yapıya sahip olduğu için parmaklar ile çok daha rahat ve etkili sürülebilmektedir. Eğer ciltte rahatsız olunan lekeler var ise, BB krem uygulamasına geçilmeden önce hafif bir kapatıcı işlemi uygulanabilir. Bu sayede lekeler tamamen ortadan kaybolur. BB krem uygulamasından sonra elmacık kemiklerinin üzerine allık uygulanarak cilt tonuna sıcaklık katılabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu