Ana1
Erkek

Bakımlı Erkek Olmanın İpuçları Nelerdir?

Bakımlı Erkek Olmanın İpuçları Nelerdir?

Bakımlı ve çekici erkek olmanın önemi nedir?

Bakımlı olmak; temizlik başta olmak üzere tırnak kesiminden parlak ayakkabı giyimine kadar yaşamın her kesitinde çekici bir insan olmaya gayret etmektir. Kadınların bakım konusunda ne denli duyarlı ve hassas olduğu aşikardır. Zira kozmetik ürünlerin sektörel dağılımında kadına hitap eden ürünlerin fazlalığı bunu gösterir. Ancak kadınların da bakımlı erkeklere özen gösterdiğini unutmamak gerekir. Dolayısıyla sürekli arkadaşlık ve dostluklar edinmede bakımlı erkek konseptine uyumlu olmak avantajlıdır. Nasıl bakımlı erkek olunur? Bunların ipuçlarını aşağıda liste halinde inceleyebilirsiniz.

Bakımlı erkek olmak yönünde öneriler:

– Saçlar asla ihmal edilmeyecek bir konudur. Ayda 1 defa da olsa düzenli olarak berber ziyareti yapınız. Saçlarınız size en yakışan formel yapıda olsun. Saçlarınız dökülüyorsa buna uygun traş yaptırın ve elbette buna dair kozmetik şampuan ve sabunları kullanın. Saçlarınızın pırıltılı görünüşü elbette insanları müspet etkileyecektir.

– Parfüm kullanımını ihmal etmeyin. Ancak bu konuda da ölçülü olup gerektiği kadar kullanın. After shave her zaman kafi gelmez, kaliteli markalarla koku düzeninizi güzelleştirin.

– Gülüşler.. Bu husus ihmal edilmemelidir. Bakımlı erkek denilince salt fizyolojik bakım akla gelmemeli, aynı zamanda vücudunuzun hareketleri de karşı tarafa pozitif enerji yaymalıdır. Asık suratlı, fakat çok bakımlı bir erkek elbette çevreye negatif enerji yayar. Abartıya kaçmadan gülümsemeler yayın ve tabi ki karşınızdakine ilgili ve saygılı davranın. Hoş sözleri de eksik etmeyin.

– Yüz temizliğine dikkat edin. Yüzünüze uygun ve bitkisel katkılı sabun kullanın. Ayrıca istenmeyen tüyleri de traş edin. Örneğin en basitinden ensede oluşan uzamış kıllar estetik görünümde simetri başta olmak üzere estetik kaybı yaratır. Kaş civarında ve üst yanaktaki kıllar da estetik açıdan hoş karşılanmaz. Ayrıca siyah noktaları vücudunuzdan uzaklaştırın.

– Eller her zaman açıkta olup dikkat çeker. İyi bir tırnak bakımı hem maliyetsiz hem de karşı tarafı en çok etkileyen hususlardandır. Nemlendirici de kullanabilirsiniz.

– Göz altında yer alan siyah halkalar için uygun kozmetik ürünleri tatbik edin. Bu uygulama sonrası daha dinç görüneceksiniz. Yani bu açıdan roll-on’dan çekinmeyin.

– Kulak ve burun kıllarını aldırmayı ihmal etmeyin.

– İç çamaşırları temiziyle değiştirmek basit bir ayrıntı değildir. Vücut her açıdan kozmetik bir biyolojik kokuya sahip olmalıdır.

– Dişleriniz.. Sapsarı ya da kararmış dişlerle toplum içinde diyaloğa girmek baştan mağlup duruma düşürür. Önemli sözleriniz bile kötü görünümlü dişlerle etkisini azaltır. Diş bakımı oldukça önemlidir.

– Kirli sakal bırakayım derken biçimsiz ve iğreti bir sakal oluşturmayın.

– Ayak kokusu çekilmezdir. Sadece çorap değil, kötü kokulu ayakkabılara da çözüm bulmalısınız. Komik çorap desenlerinden de uzak durunuz.

– Ölçüsünde duş almak ve duş jeli de erkek bakımında önemlidir.

– Kötü nefes kokularına da şeker gibi uygun kozmetik gıdalar ve gidericiler kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu