Ana1
Ayak BakımıErkek

Ayak Kokusunun Sebepleri Ve Çözümleri Nelerdir?

Ayak Kokusunun Sebepleri Ve Çözümleri Nelerdir?

Ayak kokusu her kesin endişe ettiği ve ciddi anlamda sorun olarak addettiği durumlardan birisidir. Bu durumun aslına bakıldığında temel sebepleri bellidir. İç astar ve malzemesi bakımından tekstil ürünü olan ayakkabı seçiyorsanız koku yapmasının son derece olağan olmasını göze aldınız demektir. Eğer spor bir ayakkabı alacaksanız muhtemelen tekstil ürünü kullanılan model almalısınız. Ancak bunun yanı sıra hava alma özelliğine sahip bir ürün almak en doğru olanı olacaktır. Diğer bir ayak kokusu sebepleri aşırı terleme ile ilgilidir. Eğer sık terleyen bir ayak yapınız varsa o zaman genel ağırlıklı olarak deri içerikli bir ayakkabı kullanmak sorunun giderilmesinde etkin misyon üstlenebilir.

Giydiğiniz Ayakkabıya 1 Gün Ara Verin

Her gün giymiş olduğunuz ayakkabı yeteri kadar hava alamaz ve dolayısı ile içinde buluna bakteriler temizlenmez ve her defasında daha şiddetli bir koku olarak size geri döner. Yine aynı gün giymiş olduğunuz çorabı ertesi gün giymemekte tüm sıkıntıların minimize edilmesinde gereklidir. Gün aşırı başka bir ayakkabı giymek yerine en az bir gün ara vermek pis bir ayak kokusunun giderilmesi için sizi mutlu edecek faktördür. Çorap seçerken özellikle pamuklu, hafif kalın bir ürün almaya da özen gösteriniz. Ayaklarınızı her gün düzenli olarak ılık suda yıkamak ve yumuşatmakta oluşan bakterilerin ortadan kalkması ve muhtemel mantar başlangıcının nihai son bulması anlamına da gelmektedir.

Ayak Kokusunu Alan Ürünler Kullanılabilir

Hem ayakkabı satan iş yerleri hem de eczanelerde satışa sunulan ayak kokusuna çözüm bulabilirsiniz. Bu konuda en çok satan markaların kesin etkili ve güzel kokulu ürünlerini kullanmanız artık yaşadığınız sorunlardan tamamen arınmanız anlamına gelmektedir.  Plastik ve kauçuk malzemeden yapılmış ayakkabılar bu doğrultu da sizleri mutsuz kılacaktır. O yüzden öncelikli olarak alacağınız ayakkabının kalitesi, giyeceğiniz çorabın içeriği ve düzenli olarak yapacağınız ayakkabı bakımıyla istenilen sonuca varabilirsiniz. Kişisel anlamda özellikle ayakkabılarınızı çıkarmanız gereken zamanlarda artık öz güven eksikliği yaşamak istemediğiniz de bütün bu adımları noksansız olarak uygulayabilirsiniz. Bakımınız ve istenilen sonuçları almaya dair bütün bu kriterleri her daim göz önünde bulundurunuz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu