Ana1
Erkek

Askere Gitmeden Önce Mutlaka Yanınıza Almanız Gerekenler

Askere Gitmeden Önce Mutlaka Yanınıza Almanız Gerekenler

Askerlik pek çok erkek için vatani görev ve aynı zamanda deneyim açısından da gerekli bir tecrübedir. Ancak askerlik süresince size daha iyi bir yaşam şartı sunacak bazı şeyleri de mutlaka yanınızda götürmeniz gerekir. Peki, bunlar neler olmalıdır? Gelin hep birlikte göz atalım.

1- İç Giyim İhtiyacı

Askeriye de verilse de sayı bakımından yeterli olmayan iç giyim için tedarikli gitmenizde yarar var. Özellikle kış zamanlarında sağlığınızı korumaya dair içlik bulundurmaya da önem vermelisiniz.

2- Traş Gereçleri

Askerlikte temel kural düzenli traş olmak ve sakal bıyık bırakmamaktır. Dolayısı ile sizin için yeterli miktarda jilet, krem, losyon götürmeyi unutmayın. Genital bölgeleriniz için banyo traş bıçaklarından alın. Elektrikli çalışan makine götürmeyin çünkü bu kabul edilmez ve içeri sokulmaz.

3- Bakım ve Banyo Malzemeleri

Düzenli olarak tırnaklarınızı kesmek için çakı, yanak, kulak ve göz bölgelerinizde çıkacak kılları almak içinde cımbız ya da pil yardımıyla çalışan bir makine götürebilirsiniz. Yoğun eğitim ve çalışma sonrasında kendinizi rahatlatmak adına banyo yapmanız iyi gelecektir. Dış jeli ve lifi, vücut losyonu, şampuan, sabun gibi genel temizlik işlerinizi gideren her ürünü yanınızda götürmek doğru olacaktır.

4- Genel Giyim Ürünleri

Askerlikte izin günlerinizi iyi şekilde değerlendirmek önemlidir. Her mevsime özel olarak giyebileceğiniz bir kaç parça eşyalar koymak iyi olabilir. Böylece sivil anlarınız da kendiniz için iyi hissedeceğiniz elbiseler ve aksesuarlar kullanabilirsiniz.

5- Banka Kartı

Çok fazla para harcama durumunuz olmasa da yanınızda nakit ihtiyaçlarınızı çekebilmek adına para kartlarınızı götürün. Askeriye içerisinde ya da yakınında bulunan ATM ile para işlerinizi halledebilirsiniz.

6- Bere ve Atkı Götürün

Yine kış dönemlerinde askerlik süresi içerisinde kullanmak üzere bere, şapka, atkı ya da boyunluk götürebilirsiniz. Askeriye de bunlar verilmez. Ancak ürünlerin asker yeşili rengine sahip olmasına dikkat edin.

7- Keçeli Kalem Bulundurun

En sık rastlanan durumlardan biri eşyaların kaybolmasıdır. Sahip olduğunuz şeylerin üzerine silinmez ve çıkmaz keçeli kalem ile ad soyad bilgilerinizi yazmak, olası kayıplarda daha kolay bulmak için zamandan istifade etmenize yardımcı olabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu