Ana1
Ana SayfaSaç Şekilleri

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Zenci örgüsü olarak da bilinen Afrika örgüsü son yıllarda özellikle gençler arasında giderek talep gören bir tren yakalamıştır. Bu neden ile sokak modasını yakından takip etmekte olan pek çok kişi arasında sıkça Afrika örgüsü nasıl yapılır sorusu dillendirilmeye başlanmıştır.

Kısacık Saçlarınız ile Rappunzele Dönüşün

Saç boyunuz kulak hizasında kalacak kadar kısa olsa da Afrika örgüsü ile upuzun saçlara sahip olabilirsiniz. Çünkü Afrika örgüsünde sentetik saç ilavesi yapılmaktadır. Zenci örgüsü aslında saçların ince tutamlar halinde alınarak sıkı bir biçimde tek tek örülmesini ifade eder. Elbette ki sadece kendi saç boyunuzu koruyarak da bu saç şeklinden yararlanmanız mümkündür. Fakat son zamanlarda ki tren kısa saçlara nazaran uzun örgülere sahip olmaktır. Bunun için de elbette ki sentetik takma saçlardan yardım alınmaktadır.

Sizde çevrenizde hayranlıkla uzun saçlarını Afrika örgüsü yapmış olan kadınları izlemekle yetinmeye bilirsiniz. Çünkü zannettiğiniz gibi onların da çok uzun ve gür saçları yok. Zenci örgüsünün başka bir avantajı ise farklı renk seçenekleridir. Saçlarınız örülürken kuaförden dilediğiniz renkte ek sentetik saç talebinde bulunabilirsiniz. Böylece daha eğlenceli bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Tabi ki tercihiniz siyahi kadınlara benzeyen bir görüntü elde etmek ise bu durumda siyah tonların bulunduğu sentetik saçlar olmalıdır.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır
Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır

Afrika Örgüsünün Bakımı

Afrika örgüsü ile ilgili merak edilen pek çok konu vardır. Bunlardan biri de Afrika örgüsüne sahip olan bir saçın bakımıdır. Saçınızda her ne kadar yapay saçlar da bulunsa tıpkı doğal saçınız varmış gibi temizliğini yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman duşa girip istediğiniz kadar şampuanlama yapabilirsiniz. Afrika örgüsü saç bakımında hiçbir zorluk yaşamanıza sebep olmayacaktır.

Zenci örgüsü yapılan saçlarda örgüye bağlı olarak herhangi bir dökülme ya da yıpranma söz konusu değildir. Ayrıca yağlanma problemi olanlar için oldukça etkili bir yöntemdir. Çünkü saçlar örgü halindeyken daha az yağlanır. Aynı şey kirlenme için de söylenebilir. Örgü halindeki saçların kirlenme süresi oldukça uzundur.

Rahatlıkla uygulamayı 3 ay süre ile kullanabileceğiniz için saçlar da bu süre içerisinde fön ve maşa gibi ürünlerin yıpratıcı etkilerinden arınmış olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu