Ana1
Saç Şekilleri

Afrika Örgüsü Kimlere Yapılmaz?

Afrika Örgüsü Kimlere Yapılmaz?

Profesyonel eller ile başarılı bir biçimde örülen Afrika örgüsü, uzun süre saç şekillendirme probleminden uzak tuttuğu için birçok kimse tarafından tercih ediliyor. Ancak Afrika örgüsü son derece sıkı bir örgü olduğu ve uzunca süre saçlarda kaldığı için bazı saç tipleri için uygun değildir. Bu modeli denemek isteyenlerin, bazı bilgileri göz önünde bulundurması gerekir. Afrika örgüsü kimlere yapılmaz.

Afrika Örgüsü İçin Uygun Olmayan Saçlar Hangileridir?

Yaklaşık olarak üç veya dört ay kadar saçlarda kalabilen Afrika örgüsü uygulatacak olan kimselerin saçlarının ve saç derisinin sağlıklı olması beklenir. Özellikle saçlarında aşırı yağlanma sorunu olan kimselerin bu modeli tercih etmemesi tavsiye edilmektedir.

Çünkü malum olduğu üzere Afrika örgüsü yapılan saçlar, örgü ile birlikte yıkanır. Bu durumda yağlı saç tellerinin tam olarak temizlenmemesi sorunu ortaya çıkabilir. Ayrıca saç derisinde kepek gibi sorunları olan kimselerin de bu modelden uzak durması, mutlaka bu modeli yaptırmak istiyorsa önce bir cilt uzmanına başvurarak, saç derisindeki sorunları gidermesi gerekir.

Kepekli saçlarda Afrika örgüsü çok estetik bir görüntü sunmamakla birlikte saçlar açılmayacağı için dökülen kepeklerin örgülerin arasında takılıp kalması da söz konusudur.

Afrika Örgüsü

Zayıf ve İnce Telli Saçlara Afrika Örgüsü Yapılır mı?

            Afrika örgüsü kimlere yapılmaz  konusunda bilinmesi gerekenlerden biri de, bu saç örgüsünü yaptırmayı düşünen kimselerin başarılı bir görünüm elde etmeleri için gür ve sık saçlara sahip olmalarıdır. Aksi durumda örülen saç tutamlarının arasında ciddi boşluklar oluşacak ve bu görüntü hiç estetik durmayacaktır.

              Zayıf ve ince telli saçlara Afrika örgüsü gibi iddialı bir model uygulandığında saçlar, bu model dolayısıyla daha da yıpranır. Çünkü Afrika örgüsü kullanılırken saçlara ve saç derisine çeşitli yağlar ve bakım ürünleri ile bakım yapmak neredeyse imkansızdır.

Bu tür ürünler saçlara uygulansa bile saçların iç kısımlarına ve saç derisinin tamamına yayılmayacağı için bakım yapmak gereksizdir. Hatta bu bakım ürünleri, saç örgülerini olumsuz etkileyebilir ve örgüler bozularak açılabilir. Bakım yapılamayan ince ve zayıf telli saçlar, bu nedenle daha çok yıpranır. Afrika örgüsü yaptıracak olanların bu bilgileri değerlendirmesi gerekir.

Son Zamanların Modası Afrika Örgü Herkese Yakışır mı? Tıklayınız…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu