Ana1
Ana SayfaCilt Bakım Tavsiyeleri

3D Kıl Tekniği İle Kaş Tasarımı Sağlıklı Mıdır?

3D Kıl Tekniği İle Kaş Tasarımı Sağlıklı Mıdır?

3D KIL TEKNİĞİ KAŞ TASARIMI NE DEMEKTİR?

            Kişisel bakım yöntemlerinden biri olan Microblading yani kaş tasarımı, steril ve tek kullanımlık olan bir iğne yardımı ile mineral ve doğal renklerin deri yüzeyinin alt tarafına yerleştirilmesi işlemidir. Herhangi bir katkı maddesi içermeyen bu yöntem sayesinde kaşlarından memnun olmayan kişilerin sorunları çözümlenmektedir.

Bayanların en korkulu rüyalarından biri olan şekilsiz ve hiç uzamayan kaşlar, kişinin yüz hatlarını ve dış görünümünü olumsuz olarak etkilemektedir. Bu nedenle güzellik sırları konusunda birçok yöntem deneyen bayanların en son çaresi 3D kıl tekniği ile kaş tasarımı olmaktadır. Son dönemlerde bu yöntem popüler olmaya başlamıştır.

3D kıl tekniği ile yapılan kaş tasarımı doğal olan kıl efektleri ile yapıldığı için diğer birçok yönteme oranla daha doğal bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Güzellik uzmanı tarafından uygulanan bu yöntem, tamamen steril bir ortamda yapılmaktadır.

Yanlış yapılan kaş tasarım uygulaması, hatalı renklerin kullanımı ve yanlış şekil verilmesi gibi durumlarda, uygulamayı yaptıran kişilerin yüzünün doğallığı tamamen değişmektedir. Olumsuz bir durum yaratan yanlış uygulama, kişinin bakışını bile olumsuz olarak etkilemektedir. Bu nedenle uygulamanın profesyonel ellere yaptırılması önemlidir.

3D KIL TEKNİĞİ İLE KAŞ TASARIMI NASIL YAPILIR?

 

İşlem yapılmadan önce işlemin nasıl yapılacağı ve işlem sonrasında kaşların nasıl duracağı bilgisayar sistemleri sayesinde işlemin yapılacağı kişilere gösterilmektedir. Daha sonra yine son teknolojik ürünler ile yüze en uygun kaş şekli ölçülerek kalemle çizilir. Kalem ile çizme işleminden sonra, uygulama yapılacak olan bölge lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Böylece kişilerin herhangi bir ağrı duyması engellenmektedir. Tamamen steril olan ve sadece uygulama yapılan kişide kullanılan iğne yardımı ile pigment boyalar cilt altına yerleştirilmektedir. Bu pigmentin rengi, kişinin kaş yapısına ve kaş rengine uygun olarak seçilmektedir.

Ortalama olarak 1,5 – 2 saat arasında süren 3D kıl tekniği ile kaş tasarımı konusunda en çok dikkat edilmesi gereken nokta, işlemin yapıldığı özel iğne ve kalemlerdir. Microblading tekniği için özel olarak tasarlanan iğne ve kalemlerin hijyenik olarak kullanılmasına dikkat edilmelidir. Tek kullanımlık şeklinde olan iğne ve kalemler, sadece bir kişide kullanılarak uygulama sonrasında atılmalıdır. Bu konulara dikkat edildiği zaman, 3D kıl tekniği ile kaş tasarımı uygulamasının sağlığa herhangi bir zararı olmamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu