Ana1
Erkek

2018 Erkek Giyim Trendleri Nelerdir?

2018 Erkek Giyim Trendleri Nelerdir?

Kadın modasının dar pantolon- tunik kombini, erkeklerden alınarak; kadın ve erkek vurguları yeniden şekillendiriliyor. 2018 erkek giyim trendleri arasında pançolar dikkat çekiyor. Ünlü modacıların sonbahar/ kış kreasyonlarında askeri ve dini temaların ön plana çıktığı görülmektedir. İngiliz süvarilerinin metal düğme ve simetrik ceket kesimleri, erkek modasının bu sene ilham aldığı konular arasında. Üst beden hatlarını çok belli etmeye, tüm belirginliği bacak ve ayak bileklerine veren tasarımlar, erkekleri daha gizemli bir fontta sunuyor.

2018 Üst Giyim Trendleri

Sonbahara uygun koyu renklerle, pelerin- panço tarzındaki üst giyimler ön plana çıkmaktadır. İşleme ve nakış detayları erkek moda kataloglarındaki yerini alarak, şık bir görünüm sunuyor. Daha maskülen, seksiliği ve gizemi ön plana çıkaran temalarla, hafif dokunuşlar sağlanmış. İskoçların tarihsel kaban formları ve geniş omuzlu kaban ceketler 2018 kışını sıcak geçmesini sağlayacak nitelikte dizayn edilmiş. Feminen tarzdan sıyrılan erkeklerin, çekici görüntüsü tekrar kazandırılarak takım elbise ve beyaz gömlek iksiri güncellenerek tasarlanmış. Küresel yaklaşımlar, ülke siyasetleri gibi konular minik detaylarla kıyafetlere konu edilmiş, hayvan figürleri, sembolik işlemeler ve dini motifler ünlü modaevlerinde bile şekil bulmuş.

erkek-moda
erkek-moda

2018 Alt Giyim Trendleri

Seksiliği ayak bileklerinden anlaşılan kadınlardan ilham alınarak, erkeklerin ayak bilekleri açığa çıkarılmış. Bu sezonun en belirgin noktası, pantolon paça boylarının kısa duruşları. Yaz sezonunda kullanılan kısa formlar, sonbahar/ kış kreasyonlarında da sıklıkla görülmektedir. Yün dokuma, kaşe kumaş pantolonların erkeklere çok yakıştığını bilen modacılar, bu sezon oldukça cömert yorumlamışlar. Üst bacak kısımları tam saran, boru paça ve kısa paça bir arada kullanılarak, üst giyimden bağımsız bir form oluşturulmuş.

2018 erkek modası ayakkabı kategorisinde ise deri formu sunulmuştur. Hakiki deri ve süet malzemelerden, kalın tabanlı, güçlü kesitleri olan bot modelleri tasarlanmış. Erkek çizmelerde ise sofistike ve karizmatik tarz yine ön planda tutularak parlak deri üslubunda dizayn edilmiş ürünler görülmektedir. Çizmelere George Hogg tarzı konsept edilerek, blazer ceket ve takım elbiselerin şıklığı parlatılmış bir sezon görmekteyiz. Fiziksel özelliklerinize en uygun model ve renkleri seçerek, kendi tarzınızı belirleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu