Ana1
Genel Bilgi

17 Mayıs ta Her Yer Açılacak mı ?

Bu Makalemizde Tam Kapanma Sonrası olan 17 Mayıs'ta her yer açılacak mı ? Sorusunu cevapladık.

17 Mayıs ta Her Yer Açılacak mı ?

 

17 mayıs ta her yer açılacak mı ? Bildiğiniz üzere pandeminin hızla artması ve önüne geçilemeyecek derecede hastalığın yayılması ile birlikte büyük önlemlerin alınması şarttı.

Önümüzdeki günlerin bayram olması akraba ziyaretlerin artması gibi durumların bu sayıları çok daha yukarı taşıması riskini almamak adına tam kapanma süreci gereklilik olarak başlamış oldu.

Tabi bu sürede çok fazla işletme kepenk kapatması gerekeceği için esnafların durumu tam bir bilinmezlik içerisine girdi. Bunda en fazla etkilenen restoran sahipleri ne yapacağını kara kara düşünmeye başladı.

Tam kapanma sürecinde üretim sektörü ve sağlık sektörü harici kapanmanın yerinde olduğu düşüncesindeyiz bizim sektörümüzde çok yara aldı ama biz şuanda dişimizi sıkarak bu durumlara razı olmazsak ilerde yaşanacakları tahmin bile edemiyorum.

Bizim gibi Güzellik salonları, berberler, kuaförler hepsi de işletmesini kapatarak bu duruma bir çare olması düşüncesi ile beklemenin ve 17 mayıs sonrası vaka sayılarının düşmesiyle kontrollü olarak açmak için tüm çalışahttps://www.guzellikuzmani.org/nlarımız ve odalarla bu kararlara itiraz etmedik.

Vaka sayılarındaki düşüş aslında ne kadar doğru kararların geç alındığını gösteriyor. Tam kapanma öncesi 55.000 lere kadar çıkan vaka sayıları şuanda 11.000 lere düşmüş durumsa ve 17 mayıs ta her yer açılacak mı sorusunu sormadan tüm işletme sahiplerinin işini ve işyerini yine kapanma varmışçasına dikkatli ve kurallara uyarak devam etmek kesinlikle şart.

17 mayıs ta her yer açılacak mı

Gelelim Asıl Soruya;

17 Mayıs ta Her Yer Açılacak mı ?

Şuana kadar bu durumu aksi yönde bir söz veya genelge çıkmadı. 19 Mayıs Bayramı ile sürecin uzatılacağı yönünde çok fazla söylentiler çıksa da bu durumu açıklamalarla şuanda böyle bir devamlılık söz konusu olmadığını bildirdiler.

Yani bu durumda tüm işletme sahipleri, esnaf ve sanayi işyerlerini 17 mayıs’ta açabilecek zaten aksi durumda bizim gibi küçük işletmeleri çok etkileyecek.

Çok zorlandık çok sıkıntılı durumlara düştük ama bu kapanma ile beraber artık geride kalması ve tekrar aynı durumlara düşmemek adına tüm esnaf ve büyük küçük işletmelere dikkat edilmesi hususunda ve burada en büyük iş aslında vatandaşlarımıza da düşmekte, gerekli olmadıkça çarşıya, pazara gitmeyi ertelemelerini ve sürece bu şekilde destek vermelerini istiyoruz.

İçişleri bakanlığı konuyla ilgili vaka sayısının durumuna göre tam kapanma uygulamasına devam ediyor normalleşme takviminde kabine toplantısı 17 Mayıs’ta pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek talimat ile toplanabilir uzaktan eğitim ve tam kapanma sürecinin sürmesi  biliyorsunuz eğitim sistemini de etkiledi.

17 Mayıs pazartesi okullar açılacak mı, kafeler ne zaman açılacak sorusu da akıllarda 17 mayıs 2021 tarihi bir milat olarak tüm bu yaşadıklarımız sona erecek ve hangi işletme olursa olsun açılacak mı diye sormadığımız bir sürece devam edecek inşallah.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu